80SQ045NRLG
80SQ045NRLG
80SQ045NRLG
  • Наличие: Под заказ 3-4 недели
В корзину
Выпрямитель Шоттки, Одиночный, 45 В, 8 А, DO-201AD, 2 вывод(-ов), 550 мВ.
The 80SQ045NRLG is a 2-pin 45V 8A axial-lead Schottky Rectifier features an epitaxial construction with oxide passivation and metal overlap contact and all external surfaces corrosion-resistant and terminal leads are readily solderable finish. The Schottky rectifier employs the Schottky barrier principle in a large area metal-to-silicon power diode. It has state-of-the-art geometry. It is ideally suited for use as rectifiers in low voltage, high frequency inverters, freewheeling diodes and polarity protection diodes.
Характеристики
SVHC (Особо Опасные Вещества)No SVHC (17-Dec-2015)
Количество Выводов2вывод(-ов)
Конфигурация ДиодаОдиночный
Линия Продукции80SQ0 Series
Максимальная Рабочая Температура125°C
Максимальное Значение Напряжения Vrrm45В
Максимальное Прямое Напряжение550мВ
Максимальный Импульсный Прямой Ток Ifsm140А